Na zábavu a humor vsadili autoři nového projektu, který pomáhá dětem z mateřských škol objevit přednosti ovoce a zeleniny. Divadelní představení Zelenina s ovocem dají páku nemocem se po celý týden hraje v obchodním centru Olympia a navštíví jej 265 dětí z pěti boleslavských školek.

Program se zaměřuje na nejmenší děti a klade si za cíl zpopularizovat ovoce a zeleninu, přírodní zdroje vitaminů, vlákniny a celé řady dalších důležitých prvků.
„Málokdo má tušení, jak mizivý je podíl zeleniny a ovoce v jídelníčku malých dětí“, vysvětluje za autory Mgr. Jana Martinová, předsedkyně občanského sdružení FreeTime CZ, které se na projektu podílí. „My dětem vysvětlujeme jejich přednosti během divadelního představení, ve kterém rajčata, jablka a jejich další přátelé vítězí nad cholesterolem a cukrovinkami ve velkých sportovních hrách,“ vysvětluje dále.
Velkou předností divadelního představení je hlavní protagonista, zkušený filmový a divadelní herec Michal Gulyáš, kterého diváci znají například z úspěšného českého filmu Ženy v pokušení. Gulyáš je také autorem této hry. „Mám velmi rád dětské obecenstvo. Děti se jdou do divadla bavit a je to na nich vidět už v šatně. Na nic si nehrají, jsou spontánní. Z divadla si ale odnášejí spoustu vzorů do života. Rády žijí svými pohádkovými postavami. Věřím, že si tak oblíbí i naše hrdiny, tedy mrkvičky, jablíčka a další,“ míní oblíbený herec.
Chytlavé písničky, vtipné dialogy, originální výprava a zábavné soutěže. To všechno jsou argumenty, které děti přesvědčí, že ke zdravému životnímu stylu zelenina s ovocem patří, a že by pro ně na svém stole měly udělat dostatek místa.
Třeba tím, že z něj odnesou sladkosti, brambůrky a uzeniny. Celý projekt je zafinancován Nadačním fondem Albert a vznikl za podpory projektů Zdravá 5, Zdravé Město Mladá Boleslav a Obchodního centra Olympia Mladá Boleslav.


Publikováno 7.10.2010 v Boleslavském deníku