Ano, trochu mi tu vznikla mezera v publikacích. A nejen tady. Od září jsem zpátky v částečném pracovním procesu a kromě blogových článků na webu FitBee jsem nově také součástí rozsáhlé odborné redakce projektu Vím, co jím.

Zatím mi vyšlo:

 • Tloustneme. Od narození
  Ano, i děti. Obezita už dávno není problémem jen dospělých – stále více dětí bojuje s nadváhou už od útlého věku. Tento smutný trend, který nezná hranic, staví nové výzvy před rodiče, lékaře i společnost. Proč naše děti tloustnou a co můžeme udělat, aby měly šanci na zdravou budoucnost?
 • Při chronickém únavovém syndromu hraje strava jednu z nejdůležitějších rolí
  Na neděli 12. května připadá Mezinárodní den na podporu nemocných s chronickým únavovým syndromem. Unavený bývá každý, někdo častěji, někdo méně. Někteří z nás ale setrvale, a to i přesto, že se v noci dobře vyspali. Ovšem únava není zdaleka jediným problémem, s nímž se nemocní potýkají. Jak se CFS dále projevuje a jak se při něm stravovat?
 • 10 tipů pro zdravé hubnutí od nutriční terapeutky
  Rozhodli jste se zhubnout, ale nevíte, jak začít? Nebo už vaše snahy trvají nějakou dobu a máte pocit, že se nic neděje? Projděte si postupně naše tipy na hubnutí a zamyslete se, zda a jak moc se vám je daří dodržovat. Třeba děláte jen nepatrnou chybu, která vám v hubnutí brání.
 • Suchej únor není jen výstřelek ze sociálních sítí
  Jedno pivko po obědě. Sklenka vína večer s kamarádkou. O nic přece nejde. Nebo snad ano? Ke konzumaci alkoholu jsme my Češi velmi benevolentní, a to i přesto, že nám alkoholické nápoje více škodí, než prospívají.
 • Zdravé hubnutí má smysl
  A je to tu zase! Leden a s ním pro mnohé výčitky svědomí, že to zase přes svátky nezvládli. Po prvním týdnu zavírání očí, druhém týdnu zpytování svědomí nabíhají třetí týden do fitka, kupují si permanentky, nové sportovní vybavení a objednávají se k výživovým poradcům, protože prostě teď už není o čem – už je nutné s tím konečně začít něco dělat! Poznáváte se? Tak nejdřív zpomalte. Nádech – výdech. A než začnete obíhat obchody a trenéry, začtěte se do našeho nového článku.
 • Nezklamte se letos špatným předsevzetím
  S novým rokem nový život, nový životní styl, přestat kouřit, neutrácet tolik peněz, jíst zdravěji, pravidelně cvičit, přečíst každý měsíc alespoň jednu knihu, každý čtvrtek zavolat babičce, zkrátit screen time, zhubnout… Každý Nový rok znovu. Vlastně i každý konec roku znovu – „od ledna začnu“. Máte to tak také? Zkuste se letos zdravými předsevzetími nezklamat a volte nejen ta přínosná, ale hlavně reálná.
 • Vánoční pečení je o mouce
  Ať už vyznáváme jakýkoli životní styl, většinou si na Vánoce pečení alespoň vánočky, nebo rohlíčků žádná z nás neodpustí. I ženy, které se každý rok zařeknou „letos fakt nepeču“, své rozhodnutí nakonec upraví na „tak jenom rohlíčky. A linecké. A možná pracny…“ Poznáváte se v tom? Abyste to zase rychle nevzdali, protože se cukroví rozpadá, vánočka nedrží apod., začněte výběrem správné mouky. Po přečtení dnešního článku budete přesně vědět, jakou a proč hledat.
 • Když potřebujete péct bez lepku
  Ač má lepek ve výživě své důležité místo, část z nás se mu musí ze zdravotních důvodů vyhýbat. Jak si ale poradit s vánočním cukrovím, když víme, že při pečení je to právě lepek, který zajišťuje pružnost a soudržnost těsta? Pokud i vy nebo člen vaší rodiny patří mezi „bezlepkáře“, nezoufejte, upéct cukroví i další moučníky zvládnete i bez lepku. Poradíme, jak na to.